SEO Nedir Nasıl Yapılır

SEO Nedir Nasıl Yapılır ?

SEO Günümüzde çok önemli bir konu. SEO Nedir sorusunun cevabını sizlere en basit biçimde vererek kafanızı karıştırmadan sizlere SEO Nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız. Biz basit açıklamamızdan önce genede teknik olarak SEO Nedir sizlere açıklayalım. SEO Kavramını anlamak için öcelikli olarak Arama Motoru Nedir sorusunun cevabınıda bilmek gerekir.

Google, YAHOO, Bing, Yandex gibi üzerinden bilgi ve içerik araması yaptığımızda bizlere sonuç döndüren sistemlere arama motoru denir. Bu ve benzeri arama motorları üzerinde internet sitenizi doğru yapılandırarak üst sıralarda çıkmasını sağlamak için yapılan çalışmaların bütününe SEO Denir.

SEO” (Search Engine Optimization), Kelimelerinin kısaltmasıdır. Arama motorlarının her biri kendine özel bir algoritma ile üst sıralarda göstereceği internet sitelerini belirler.  Search Engine Optimization kelimelerini Türkçe olarak kullanmak istersek Arama motoru optimizasyonu tam karşılığı olacaktır.

SEO Nasıl Yapılır ?

SEO Nasıl yapılır sorununun cevabını vermeden önce sizleri bir konuda uyarmak istiyoruz. SEO Hizmeti sunan bir çok firma hemen hemen her hastalığa aynı ilacı veren sahte doktorlar gibidir. İnternet sitenizi analiz bile etmeden, ihtiyaçlarını belirlemeden sizlere Backlink paketleri satmaya çalışır.

Backlink Nedir: İnternet siteninizin üst sıralarda çıkmasını istediğiniz kelime veya kelimeler tıklandığı zaman sizin internet sitenize, başka internet sitelerinden gelen linklere Backlink diyoruz.

Backlink çalışmaları en kolay hata yapılan çalışmalardır. Kalitesiz veya sizin içeriğiniz ile hiç alakası olmayan internet sitelerinden alınan backlink çalışmaları size faydadan çok zarar getirecektir. Dünyanın en büyük arama motoru Google için salak olduğunu düşünmek ve onu kolayca kandırabileceğinize inanmak sadece saçmalamak olacaktır.

Şimdi SEO Nasıl Yapılır sorusuna cevap arayalım.  SEO Yapmanın en başarılı yolu rakip site analizi olacaktır. Hedeflediğiniz anahtar kelimede ( üst sıralarda olmak istediğiniz arama terimi ) ilk sıralarda yer alan internet sitelerinin teknik ve görsel anlamda incelenerek aranızdaki farkın belirlenmesi çok önemlidir. Aranızdaki farkların iyi yönde kapatılarak rakip siteden daha iyi hale getirilmeniz için gerekli olan çalışmalar sizin internet siteniz için gerekli olan SEO Çalışmaları olacaktır.

Bu çalışmalar içerik üretimi, görsel düzenlemeler, mobil uyumluluk, yazılım güncellemeleri gibi pek çok konuyu kapsayabilir. Daha detaylı bilgi için bizi arayarak ücretsiz destek alabileceğiniz gibi, eğer isterseniz ücretsiz site analiz formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. SEO Uzmanı kadromuz ücretsiz olarak sizin için bir ilerleme planı oluşturacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir