SEO Nedir ?

SEO Nedir ?

SEO Nedir sorusuna cevap vermeden önce arama motoru nedir onu bilmek gerekir. İnternet ortamı üzerinde bir bilgiyi arayıp bulmanızı sağlayan internet sitelerine arama motoru diyoruz. Arama motorları arasında en bilinenler Google, Yandex veya Yahoo olarak sıralanabilir.

Şimdi gelelim SEO Nedir sorusunun cevabına. SEO (Search Engine Optimization) arama motoru optimizasyonu demektir. Yani sizin internet sitenizin hedeflediğiniz kelimelerde arama motoru örneğin Google üzerinde üst sıralarda çıkmasını sağlamak için yapılan çalışmalar bütününe SEO Denir.

SEO Nedir sorusuna cevap verdiğimize göre SEO Nasıl Yapılmalı sorusuna cevap verelim. SEO İçin en önemli konu sizin internet siteniz değil rakip internet sitelerinin durumudur. Eğer rakipleriniz sizden daha kötü durumda ise kötü bir internet sitesi ile bile ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Bu yüzden SEO İçin en önemli kriter rakip analizidir. Hedef anahtar kelimenizde sizden üst sırada olan internet sitelerini analiz ederek onlardan daha iyi olmak SEO İçin olmazsa olmazdır.

Biz SEO Uzmanı ekibimiz ile sizleri en doğru biçimde yönlendirmek, rakip site analizlerine göre hareket planı oluşturarak sizi hedefe ulaştırmak konusunda iddaalı bir SEO Firması olarak karşınızdayız. Garantili SEO Hizmetimiz için ücretsiz SEO Analizi formumuzu doldurmanız yeterli olacaktır.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir