UX SEO Nedir

UX SEO Nedir

Uzun zamandır hayatımızda önemli bir yer tutan SEO artık yerini UX SEO ‘ya bırakıyor. Peki UX SEO Nedir ve SEO ile arasındaki farklar nelerdir bunları biliyor muyuz? Şimdi sizlere kısaca bu konu ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız.

SEO Sizlerinde bildiği gibi arama motoru optimizasyonu yani Google gibi sitelerde hedeflediğiniz kelimelerde üst sıralarda çıkmanızı sağlayacak olan çalışmaların geneline SEO yada SEO Çalışması diyebiliriz. SEO Uzmanı olarak UX SEO’yu tarif etmemiz gerekir ise kısaca müşteri memnuniyetine dayalı SEO Çalışmaları diyebiliriz ama size daha detaylı biçimde açıklamaya çalışacağız.

SEO Çalışması yaptığınız internet sitenizi bir lokanta olarak düşünün. Onu popüler hala getirmek için yapabileceğiniz çalışmalar reklam panolarına ilan vermek, el broşürleri dağıtmak veya promosyon çalışmaları bilinirliğini arttırmaya çalışmak olacaktır. Bunun internette yapılan haline ise SEO diyoruz.

Peki lokantanıza gelen müşterilerinize sunduğunuz menü, yemeğin pişme süresi, servis kalitesi, hijyen ve benzeri pek çok detay ne olacak ? Bu detaylar olmadan müşterinizin lokantanıza tekrar gelmesini bekleyemezsiniz. İşte tüm bu detayların analiz edilerek müşteri memnuniyetine dayalı yapılan SEO Çalışmalarına UX SEO Diyoruz.

Peki Neden UX SEO Çalışması Yaptırmalısınız ?

Google ve tüm arama motorları kendilerine ait browser ve analiz yazılımları ile site ziyaretçilerinizin memnuniyet oranını ölçmektediler. Sitenizde kullandığınız renklerden tutun mobil uyumluluktan, içeriklerinizin kalitesine kadar pek çok detay sitenizde kalınma süresini arttırmaktadır. Yani işin özeti Google değerlendirmeyi kendisi değil sitenizi ziyaret eden kişilerin eylemlerine göre yaparak sıralamanızı belirlemektedir. Siteniz çok ziyaret alan, içerik bakımdan zengin ve mobil uyumlu bir internet sitesi ise sizleri üst sıralara alırken, tersi bir durumda ilk yüz içinde bile yer vermeyebilir.

Biz SEO Firması olarak sizlere eski tekniklere dayalı ve kalıcı olmayan SEO Çalışmaları yerine, kalıcı ve en yeni tekniklere dayalı SEO Hizmeti sunuyoruz. Ücretsiz teklif almak için burayı tıklayarak formumuzu doldurabilirsiniz.  SEO Fiyatları konusundaki rekabetçi fiyat politikamız ile sizleri başarı ile buluşturuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir