Anahtar Kelime Nedir

Anahtar Kelime Nedir

Anahtar Kelime Nedir

İnternet sitenizin, mobil uygulamanızın veya videolarınızın son kullanıcıların yaptığı aramalarda bulunmasını istediğiniz kelime yada kelimelere Anahtar kelime diyoruz.

Eğer Ankara Kızılay’da emlakçılık yapıyorsanız internet sitenizin Google üzerinde yapılan aramalarda bulunmasını arzu edeceğiniz anahtar kelimeleriniz Kızılay Emlakçı, Kızılay Satılık Daire, Kızılay Kiralık Daire vs. gibi olacaktır. Eğer Kızılay’da bir düğün salonunuz var ise Kızılay Düğün Salonu, Kızılayda Düğün Salonu gibi kelimeler anahtar kelimeniz olacaktır.

Anahtar Kelime Nasıl Seçilir

Anahtar kelimenizi seçerken kullanabileceğiniz araçlar mevcut olduğu gibi aynı zamanda bunu kendinizde belirleyebilirsiniz. En kolay anahtar kelime seçme aracı aslında Google arama motorudur. Sizlere sunduğu öneriler en çok aranan anahtar kelimelerden oluşmaktadır. Anahtar kelimelerinizin slogan gibi olmaması hedeflemelerinizin çok daha başarılı olmasını sağlayacaktır. Google Chrome üzerinde adres barına siz işinizle ilgili bir veya bir kaç kelime yazdığınız zaman Google sizin için en popüler arama terimlerini karşınıza getirecektir.

 

 

Call Now ButtonBizi Arayın