Https’nin SEO İçin Önemi

Https’nin SEO İçin Önemi

2017 baharında, HTTPS sonuçlarının birinci sayfadaki  Google organik URL’lerinin yarısını oluşturmaktaydı. Gerçek şu ki, çok şey değişti, ama o kadar yavaş yavaş değişti ki işte her şey bugün değişti diyecek bir an olmadı.


Ekim 2017’den sonra, Google Chrome’un kullanıcılara güvenli olmayan formlar için daha fazla uyarı göstereceğini duyurduğunda HTTPS’de bir artış oldu, ileriye dönük bu ivme oldukça istikrarlı oldu. 

Şimdi, 2020 sonbaharında, HTTPS URL’leri MozCast 10.000 anahtar kelime izleme kümesindeki birinci sayfadaki organik sonuçların % 98’ini oluşturuyor . Nisan 2017’den bu yana aylık büyüme:

Bu demek oluyorki artık HTTPS’nin Garantili SEO için ne kadar önemli olduğu net biçimde ortada. SSL Sertifikası olan internet sitelerine Google tarafından pozitif ayrımcılık uygulanmasıda UX SEO olarakta doğru bir hareket.

Eğer Google için en önemli konunun kullanıcıları için doğru seçim yapmak olduğu düşünülür ise SSL yani HTTPS kullanıcı verilerinin güvenliği için önemli bir faktör. Bu durumda Google tarafından öncelikli olarak tercih edilmesinin nedeni açıkça ortaya çıkıyor.

Call Now ButtonBizi Arayın