Kurumsal SEO Nedir Neden Önemlidir

Kurumsal SEO Nedir Neden Önemlidir

Kurumsal firmalar için SEO Çalışmalarının önemi büyüktür. Bu firmaların sunduğu marka bilinci ve hedeflediği müşteri kitlesine göre SEO Çalışmaları yapılması ise çok önemlidir.

SEO Artık bilindiği üzere Arama Motoru Optimizasyonu çalışmalarının genel adıdır. Günümüzde en popüler arama motoru Google olduğu içinde yapılan SEO Çalışmalarını büyük çoğunluğu Google algoritmasına uygun olarak yapılmaktadır.

Kurumsal SEO İle SEO Çalışmasının Farkı Nedir?

SEO Çalışmalarında amaç internet sitemizi kullanıcıların beğeneceği hale getirerek teknik sorunlarını düzelterek Google tarafından üst sıralara çıkarılmasını sağlamaktır. Bu çalışmalar esnasında renkler, içerikler önemli olsada Kurumsal SEO için olduğu kadar önemli değildir.

Kurumsal bir markanın Google aramalarında üst sıralarda çıkmak istemesi kadar önemli olan bir diğer konu ise marka bilinirliğidir. Markanın renkleri, sloganları, hedef kitlesi gibi bir çok önemli kriteri vardır. Bu yüzden Kurumsal SEO Çalışmaları, kurumların pazarlama stratejileri ile paralel olarak yapılır.

Kurumsal firmamızın bir akaryakıt firması olduğunu düşünelim. Onun için yapılacak SEO Çalışmalarında firma internet sitesi ile ilgili bir tanıtım yazısı yazdırılacak ise bu yazının anne bebek sağlığı ile ilgili bir internet sitesinde yazdırılması çok bir başarı getirmeyecektir. Onun yerine bir otomobil incelemesi yapan internet sitesi ya da bir otomobil inceleme Youtube kanalı üzerinden yapılacak SEO çalışmaları firmanın Kurumsal kimliğine uygun olacaktır. Bu sayede doğru zamanda doğru kişilerin önüne çıkan firma çok daha hızlı biçimde bilinirliğini arttırarak müşteri kitlesini genişletebilir.

Kurumsal SEO Çalışmalarında firmanın sloganlarına, pazarına, kazanmak istediği müşteri kriterlerine göre analiz çalışmaları yapılarak hedefe ilerlenir.

Kurumsal Olmayan SEO Çalışmaları Kurumsal Kimliğime Zarar Verir mi?

Bunu bilmek için firmanın SEO Tekniklerini bilmek ve analiz etmek gerekir. Sizin kurumsal kimliğiniz ile örtüşmeyen marka, internet siteleri, sosyal mecralar üzerinden yapılan SEO Çalışmaları size faydadan çok zarar getirebilir. Hitap ettiğiniz kitleye, yada müşteri kitlenizin bir kısmına negatif gelecek bir sosyal medya çalışması sizi üst sıralara çıkarmak yerine daha aşağı sıralara indirebilir.

Daha detaylı bilgi ve SEO Çalışmaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere uygun fiyata kalıcı ve başarı odaklı SEO Çalışmaları sunmaya devam ediyoruz. Ücretsiz SEO Analizi hizmetimiz devam ediyor.

Call Now ButtonBizi Arayın